20.05.2019 09:33 - давність новини: 1 р.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Команда з Буковини посіла призове місце у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019»

«Особливість цього молодіжного конкурсу на лісівничу тематику у тому, що він відбувається винятково англійською мовою, – зазначає інженер лісових культур Сторожинецького лісгоспу, кандидат сільськогосподарських наук Вадим Михайлович Яковишин, який взяв активну участь у підготовці наших конкурсантів до змагань у столиці. – А отже його учасники повинні продемонструвати відмінною іноземною мовою ґрунтовні знання лісового господарства нашої країни». 
Регіональний відбір учасників від нашої області провів Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства. 
Участь у цьогорічному національному відборі міжнародного конкурсу, організованому Товариством лісівників України і Державним агентством лісових ресурсів України, взяли учні шкільних лісництв з 9 областей (всього 41 учасник). Вони презентували свою команду, окремо пройшли усні тести на вільне спілкуватися англійською та на знання лісового господарства, а також виконали основне конкурсне завдання – переповісти спеціалізовані тексти з лісівничої тематики.  
До столиці, у супроводі наставників – заступника директора з виховної роботи  ліцею №3 медичного профілю Чернівецької міської ради Ганни Борисівни Грицюк та представника від Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Вадима Михайловича Яковишина вирушила команда у складі Оксани Грицюк, Тетяни Бізер, Максима Васильєва (учні 8-А класу Чернівецького ліцею №3), Анастасії Маєвської (учениця 9 класу, вихованка учнівського лісництва Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ступенів Кіцманського району). За результатами конкурсних тестів, команда з Буковини посіла почесне третє місце у національному відборі конкурсу «Молодь в лісах Європи». 
«Як наголосили члени журі, цьогоріч учасники виявили дуже високий рівень знань і володіння іноземною мовою, конкуренція була надзвичайною. Буковинські школярі виступили на високому рівні,  зарекомендували себе яскравою, розумною, перспективною командою. Ми вдячні усім, хто брав участь у підготовці нашої учнівської команди і забезпечив їй переможне місце у конкурсі такого високого рівня. Наші вихованці прекрасно знали англійською лісівничі терміни, іноземною мовою розповіли конкурсному журі про ведення лісового господарства в Україні і зокрема на Буковині, про діяльність лісгоспів, їх роботу з охорони лісів та забезпечення їх відмінного стану», – зазначає Валентина Кузьмінська, методист Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Перше місце посіла команда Кіровоградської області, учасники якої представлятимуть Україну у фіналі міжнародного конкурсу, який відбудеться цього року у Чехії. 
 
Фото Ганни Грицюк