09.04.2019 13:15 - давність новини: 1 р.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Лісовий розсадник забезпечує Банилівське лісництво якісними сіянцями різних порід

У розсаднику Банилівського лісництва вирощують сіянці основних лісоутворюючих порід, щоб мати свій садивний матеріал для доповнення лісовими культурами ділянок природного поновлення. 
Загалом у гірському Банилівському лісництві віддають перевагу відтворенню лісів самосівом, а не штучному висаджуванню сіянців на місці зрубів. 
Для цього заготівлю деревини у ялиново-смерекових, ялицево-букових насадженнях проводять вибірково-поступовими рубками. Під час кінцевих прийомів на ділянці вже підростають щільним зеленим килимом малі деревця. 
«Це дозволяє виростити високопродуктивні, якісного складу та біологічно стійкі лісові насадження. Але ділянки з природним поновленням все одно залишаються у центрі нашої уваги. У тому і полягає лісівнича майстерність, щоб проінспектувати підріст і при потребі забезпечити його якісний склад доповненням лісових культур. У таких випадках нам у пригоді стає садивний матеріал з нашого розсадника», – розповідає лісничий Банилівського лісництва Валерій Ілліч Шпак (на фото). 
Територія розсадника у 30 соток дбайливо доглянута. Різного віку сіянці ялиці, смереки, дубу, клену, сосни зростають рівними сходами. Є деревця модрини європейської, якою банилівські лісники доповнюють ліси карпатського Підгір’я.