09.04.2019 09:25 - давність новини: 1 р.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Охорона лісу від вогню – серед основних завдань діяльності ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Особливу увагу протипожежним заходам лісівники приділяють у цю весняну пору, коли з настанням сухої вітряної погоди підвищується пожежна небезпека у лісах. До того ж окремі аграрії, населення, попри усі прохання і застереження, якраз зараз розпочинають масово випалювати стерню, іншу рослинність на сільськогосподарських угіддях, вздовж автодоріг, біля населених пунктів. Це створює реальну загрозу прилеглим лісовим масивам та може призвести до великих лісових пожеж. 
«Усі лісництва нашого лісгоспу, усі працівники лісової охорони посилили патрулювання території державного лісового фонду, особливо у вихідні та святкові дні та у місцях масового відпочинку, – розповідає Борис Стасюк, начальник відділу лісового господарства Сторожинецького лісгоспу. – В рамках заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж і оперативного реагування на небезпечні ситуації, встановлено графік чергування працівників підприємства та його структурних підрозділів, у посилений режим переведена робота рейдової бригади». 
Комплекс профілактично-попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж включає також приведення у належний стан протипожежної технічної бази. Лісова охорона підприємства забезпечена необхідним транспортом для цілодобового патрулювання лісів, найперше у місцях з підвищеним класом пожежної небезпеки, які межують с сільгоспугіддями, де є висока ймовірність сільськогосподарських палів. На території держлісфонду влаштовано 5,7 км нових мінералізованих смуг, що перешкоджають розповсюдженню вогню у лісах, проведено догляд за 28,8 км смуг, створених попередніми роками. Перекрито неконтрольовані в’їзди у лісові масиви. При цьому, наголошують лісівники, доступ до населених пунктів залишається безперешкодним. 
Задля попередження лісових пожеж розгорнуто масштабну інформаційну кампанію, яка включає виступи у ЗМІ, розміщення у людних місцях, на туристичних маршрутах стендів, аншлагів на протипожежну тематику.