Наступна новина > < Попередня новина
31.05.2021 09:04 - давність новини: 23 дн. Категорія: Загальні новини

Береженого Бог береже

Робота в лісі досить небезпечна, хоч пересічний громадянин скаже: «Що ж там небезпечного?».

Але навіть на людину, що прогулюється чи збирає гриби в лісі, може впасти з чималої висоти суха напівгнила гілка. А що ж казати про лісорубів, які працюють у лісі в дощ, і в спеку!? Вальник, пиляючи столітнє дерево, навіть не здогадується, яка небезпека на нього чигає. Здається, все продумано і розраховано: напрям падіння дерева, маршрут відходу; довкола стовбура зрубані деревця, за які може зачепитися лісоруб. Та невеличкий порив вітру може змінити всю ситуацію. Верхівка дерева зачепить сусіднє або зависне на ньому. Аналітики порівнюють роботу лісоруба за рівнем небезпеки з роботою шахтаря. 

Іван ЛАЗОРЕНКО – провідний інженер з охорони та безпеки праці ДП «Сторожинецьке ЛГ». На даній посаді 34 роки. То всякого доводилось бачити, розслідуючи нещасні випадки на виробництві. Мабуть, немає такого працівника лісгоспу, якого б він не знав особисто. Це лісничі, майстри, оператори гідроманіпуляторів, рамники, верстатники та багато інших.

Його кабінет з охорони праці в лісгоспі найкращий в області. Тут і наглядна агітація, і зразки ведення документації, і зразки спецодягу та захисних засобів.

Іван Васильович домігся, щоб кутки та кабінети з охорони праці були в кожному підрозділі. Він суворий і вимогливий.

– Нічого так не боюсь, як приїзду ЛАЗОРЕНКА та працівників лісового відділу, – сказав мені один знайомий майстер лісу. – ЛАЗОРЕНКО може нагрянути на лісосіку будь-коли – і вранці, і ввечері.

За рік у лісгоспі 10-15 керівників підрозділів отримують догани та стягнення.

– Ці покарання не самоціль, – каже ЛАЗОРЕНКО, – а вимоги охорони та безпеки праці, що зменшують кількість порушень. Керівники це розуміють, реагують на мої приписи та зауваження і не ображаються.

Він тісно співпрацює я з директором лісгоспу Романом ПРИКАЗКОЮ в питаннях безпеки та охорони праці. Виділяються необхідні кошти для закупівлі спецодягу та захисних засобів.

За сумлінну працю Іван Васильович неодноразово отримував нагороди. Як відмінник лісового господарства з охорони праці нагороджений нагрудним знаком – відомчою заохочувальною відзнакою, що вручається працівникам Державного агентства лісових ресурсів України відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 183 від 18.03.2013 р. за вагомий внесок у лісове господарство України та особливі заслуги перед державою.

А ще – володар кубка «Кращий фахівець з охорони праці в галузі».

У Берегометі Андрій МУСІЙОВСЬКИЙ вручив йому грамоту Держлісагентства. Отримав грамоту він і від голови галузевої обласної профспілки Володимира БАРАБАХА.

31 травня Іванові Васильовичу ЛАЗОРЕНКОВІ виповнюється славних 55 років. Тож міцного йому здоров’я, плідної праці, родинного затишку та всіх земних благ.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин