Наступна новина > < Попередня новина
26.04.2021 10:36 - давність новини: 22 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба

Бережіть красу і святковий настрій.

Шановні земляки! Хай святковий настрій буде вашим супутником впродовж усіх весняних свят! Зустрічі у колі родини, масові поїздки на лоно природи, спілкування та цікаві подорожі і неповторні краєвиди у такий час – традиційні заняття більшості наших громадян. Кожен хоче порадувати близьких смачними стравами з димком вогнища, набрати джерельної водиці, назбирати квітів у чарівному весняному лісі.

В очікуванні масового відвідування лісових масивів фахівці закликають всіх дотримуватись правил поведінки у мальовничих куточках рідного краю, не забувати, що сонячна  погода приносить з собою небезпеку лісових  пожеж, переважна більшість з яких трапляються з вини людини.

Законодавець чітко встановив норми поводження в лісових масивах у теплу пору року, оголосивши цей тривалий проміжок – пожежонебезпечним періодом у лісах. Крім інших заборон, що несуть за собою адміністративну відповідальність, з моменту сходження снігового покриву, не дозволяється  розведення багать у лісі,  заїзд транспортних засобів, випалювання трави  як у лісі,  так і поряд з ним. Заздалегідь лісоводи, традиційно, підготувалися до небезпечних викликів – відтак облаштували або ж поновили мініралізовані смуги навколо лісових масивів, встановили шлагбауми на в’їздах у ліса.  

В той же час, з турботою про місцевих жителів та оточуючі нас екосистеми,  у лісових угіддях, поряд з населеними пунктами і основними автошляхами вмілими руками лісоводів створено  ошатні і зручні рекреаційні зони. Всі вони обладнані альтанками з накриттям, місцями безпечного розведення вогнища та ємностями для збору побутових відходів. Саме там ваше дозвілля буде цікавим та безпечним для навколишнього середовища.

Поряд з цим, змушені повідомити, що впродовж усіх травневих свят лісові масиви патрулюватимуться працівниками державної лісової охорони, які будуть виявляти та карати порушників. Тому наполегливо рекомендуємо обирати для свого відпочинку лише спеціально обладнані місця.

Під час минулорічних масових пожеж  Верховна Рада посилила відповідальність за порушення протипожежних правил у лісах, встановивши штраф до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та за  пошкодження лісу через пожежу – до 900 мінімумів. Тож закликаємо всіх завбачливо організовувати свій відпочинок не наражайте себе і природу на небезпеку. Бережіть красу і святковий настрій.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин