11.09.2019 09:21 - давність новини: 296 дн.
Автор:  Вадим ЯКОВИШИН, інженер лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Для учнів Чудейського шкільного лісництва Сторожинецький лісгосп організував пізнавальну лісову екскурсію

Щороку у третю неділю вересня лісівники святкують своє професійне свято. З нагоди Дня працівника лісу та у рамках Лісівничого тижня, протягом 9-15 вересня, в Україні проводиться низка заходів для привернення уваги суспільства до ведення лісового та мисливського господарства.
Лісівниками проводиться цілий комплекс господарських робіт з заготівлі насіння, його висівання, вирощування і садіння саджанців, догляду, охорони, захисту лісу тощо. Ліси гинуть від глобальних змін клімату і пов’язаних з ними пожеж, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб а також незаконної вирубки та інших причин. Основним завданням працівників лісового господарства є вчасне і адекватне реагування на всі загрози для лісу та забезпечити стале, невиснажливе використання лісових ресурсів, стабільний розвиток економіки держави і місцевих громад.
Підтримуючи всеукраїнську ініціативу наших колег-лісівників, працівники ДП «Сторожинецьке лісове господарство» провели екскурсію лісовими масивами Чудейського лісництва з теоретичним і практичним навчанням основам лісознавства та лісових культур і насінництва для учнів Чудейської ЗОШ №1. Діти є гуртківцями «Екологічного патруля» та членами Чудейського учнівського лісництва. Юні екологи та лісознавці ознайомились з повним виробничим циклом лісогосподарських робіт, етапи якого чітко відображені на стендах нещодавно встановленого куточка «Юного лісівника». Дуже зацікавила учнів ділянка експериментальних лісових культур із хвойних інтродукованих видів з Північної Америки. 
Від підприємства брали участь у заході головний лісничий Василь Романюк, майстер лісу Штефан Мікайлу та автор цих рядків. Лісівники щиро подякували директору і багаторічному керівнику Чудейського шкільного лісництва Раду Мануїловичу Петрашеску за роботу всього колективу його школи у вихованні майбутніх лісоводів і просто небайдужих до природи молодих людей.