Наступна новина > < Попередня новина
23.12.2021 21:13 - давність новини: 31 дн. Категорія: ЗМІ про нас
Автор:  Петро КИРСТЮК «Відродження»

До лісу – серцем і душею

Микола Гринчук, лісничий Красноїльського лісництва, родом із села Давидівка, що на Сторожинеччині. Його дитинство пройшло серед мальовничої природи. Батько працював лісником. Мабуть, тому після закінчення школи Микола поступив у лісовий технікум.

– Після навчання мене приймав на роботу тодішній директор лісгоспу Василь Воробчук.

– Підеш майстром у Банилівське лісництво, – сказав директор. – Отам будеш гартуватись, у горах, як молодий спеціаліст.

– Лісничим тоді був Іван Іліка. На жаль, улітку помер, – розповів Микола Гринчук. – Я багато дечого в нього почерпнув. Кілька років працював у цьому лісництві.

Старання молодого здібного та енергійного фахівця оцінило керівництво лісгоспу. Тодішній директор Георгій Ротар, який до цього працював головним лісничим, добре знав Миколу і запропонував очолити колектив Красноїльського лісництва. Микола спочатку вагався. Красноїльськ – селище румуномовне, новий колектив. Та й у 26 років лячно брати на себе турботи й відповідальність за майже 4 тисячі гектарів на крутосхилах. Однак погодився і став наймолодшим серед лісничих у лісгоспі. А чи й не в усій області?

Уже 17 років Микола Гринчук керує цим лісництвом, яке має статус гірського. Закінчив ЧНУ за фахом «екологія». Вивчив румунську мову. Хоч підлеглі володіють українською й російською, та розпорядження і вказівки краще сприймають рідною мовою.

У лісництві – 5 обходів, 29 лісових кварталів. Найбільше дошкуляють зливові дощі, бо руйнують мости та місточки. За 17 років Микола Григорович набув чималого досвіду з ремонту та будівництва цих споруд.

Про роботу лісництва та його мальовничі місця наша газета писала в липні цього року в досить обширній статті.

Вихідними в масиви лісництва їдуть чимало відпочивальників як улітку, так і взимку. Вздовж доріг – альтанки та місця відпочинку. 272 гектари насаджень – це праліс і квазіпраліс. Є чим замилуватись.

За сумлінну роботу Микола Григорович у 2014 році удостоєний звання «Заслужений лісівник України».

Його дружина, Антоніна, працює економістом у відділі збуту та постачання лісгоспу і здобуває ще одну вищу освіту – юридичну.

– Микола без лісу не може. Він до нього – серцем і душею. Дуже переживає, – розповідає вона. – Ми познайомились на весіллі. Я з сусіднього села, Зруб-Комарівський. У нас навіть є спільні далекі родичі. Дуже люблю збирати гриби та ягоди. Коли є час, то на вихідні прошу чоловіка поїхати в ліс, хоч він там кожен день з ранку до ночі. Але я все розумію. Особливо мені подобається бувати в місцині Цолан. Тут є мисливський будиночок, місця відпочинку. Казковий куточок. І взагалі, у нас з Миколою повна гармонія в ставленні до природи.

20 грудня Микола Гринчук відзначив своє славне 45-річчя. Багато поздоровлень отримав від друзів, родичів, знайомих, колег по роботі.

Нових успіхів Вам, Миколо Григоровичу, родинного затишку, мирного неба та всіляких життєвих гараздів!


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин