Наступна новина > < Попередня новина
02.08.2021 11:14 - давність новини: 49 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба ДП "Сторожинецьке лісове господарство»

ДП "Сторожинецьке лісове господарство» підтвердило сертифікат FSC®

Сторожинецький лісгосп у 2017 році отримав сертифікат FSC®, що засвідчив дотримання підприємством міжнародних вимог господарювання. Однак сертифікація за схемою Лісової опікунської ради передбачає щорічне підтвердження відповідності ряду визначених стандартів ведення лісового господарства на підприємстві.

Це означає, що раз в рік акредитовані експерти мають право, навіть без попередження, перевіряти виконання взятих підприємством зобов’язань щодо дотримання вимог лісової сертифікації.

Нещодавно в лісгоспі пройшли відразу дві таких перевірка. Кваліфіковані аудитори компанії вибірковим методом перевіряли дотримання принципів і критеріїв FSC ®  щодо сталого розвитку лісового господарства та переробки деревини.


Основними завданнями в сфері лісової сертифікації є:
∙ організація ведення лісового господарства у відповідності до визначених міжнародних стандартів на засадах сталого розвитку;
∙ попередження скорочення та виснаження лісових ресурсів та пов’язаних з ними корисних властивостей лісів;
∙ удосконалення технологічних, технічних, організаційних та управлінських рішень спрямованих на підвищення продуційної та відтворювальної здатності лісів, збереження біотичного різноманіття, постійного та безперервного користування лісовими ресурсами, посилення середовищеформуюючих та захисних функцій лісів;
∙ врахування інтересів місцевих громад та підвищення їх ролі при підготовці управлінських рішень;
∙ підвищення конкурентоспроможності продукції, сприяння її просуванню на зовнішньому та внутрішньому ринку через документальне підтвердження її походження з лісів управління, якими здійснюється на засадах сталого розвитку;
∙ інформування широкого кола зацікавлених осіб про рівень забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства;
∙ попередження проникнення на ринок незаконно добутої деревини та інших ресурсів;
∙ усунення торгівельних бар’єрів у торгівлі лісовими продуктами та запобігання виникнення нових;
∙ виконання міжнародних зобов’язань України, які торкаються ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.

Лісова сертифікація будується на основі Законів України «Про стандартизацію», «Про оцінку відповідності», «Про акредитацію органів з оцінки відповідності», «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» та з урахуванням вимог стандартів Лісової Опікунської Ради.
В основу вимог щодо ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку покладено норми Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», «Про природно-заповідний фонд», «Про національну екологічну мережу», міжнародних конвенцій, нормативно-правових актів України з питань ведення лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища, принципів і критеріїв ЛОР.

Підбивши підсумки чергового аудиту представники міжнародної організації рекомендували до продовження сертифікат FSC ®  ДП «Сторожинецьке лісове господарство»


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин