Наступна новина > < Попередня новина
01.04.2021 09:36 - давність новини: 17 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба ДП «Сторожинецьке лісове господарство»

Дружній пташиний спів – подяка лісівникам Сторожинеччини

Новенькі «пташині будиночки» вже красуються поряд з навчальними закладами Сторожинеччини, однак більша частина з них, розміщена лісівниками у лісах – подалі від доріг та житлових масивів. Загалом більше ста місць, де зможуть жити пернаті помічники та висиджувати пташенят виготовлено вмілими руками лісівників. Навіть не обізнаний відразу впізнає щойно змайстровані штучні гнізда, – деревина, з якої вони виготовлені, не вигоріла і не потемніла. На фоні ще безлистяного лісу їх добре видно.

Допомагали проводити щорічні біологічні лісозахисні заходи фахівцям ДП «Сторожинецьке лісове господарство» юні помічники. З захопленням на свіжому повітрі майстрували, розвішували, або ж спостерігали за важливою роботою лісівників - як старшокласники, так і зовсім маленькі любителі природи. Інколи цікавість і обізнаність малечі дивувала досвідчених і дипломованих фахівців галузі.

«Пам`ятайте, що будиночок не повинен розгойдуватися на дереві - потрібно щільно прикріпити його за допомогою м`якого дроту, так, щоб не пошкодити стовбур, тому підкладаємо дерев`яні колодки, - розповідає вихованцям місцевого шкільного лісництва майстер лісу Чудейського лісництва Степан МІКАЙЛО, -  птахам, як і людям, необхідний особистий простір, а точніше, -  індивідуальна територія, в межах якої не повинно бути сусідів, тому це теж потрібно враховувати при розміщенні шпаківні».

«Останнім часом створення, так званих, штучних гнізд перестало бути популярним заняттям для підлітків. Сучасні діти майже не займаються цією корисною справою. Тому ми намагаємось більше комунікувати з підростаючим поколінням,  - пояснюємо, що пернаті друзі потребують нашої підтримки, показуємо  дітям приклад, як це можна зробити. Цікаво, що в процесі роботи отримують нові знання не лише діти, а й лісівники», - зазначив головний лісничий  ДП «Сторожинецьке лісове господарство» Василь РОМАНЮК.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин