Наступна новина > < Попередня новина
29.04.2021 10:40 - давність новини: 20 дн. Категорія: ЗМІ про нас
Автор:  Петро КИРСТЮК Газета «Відродження»

Гідна зміна

Зазвичай вважають, що бухгалтерія – це жіноча спеціальність. А от мій колега, Василь Сташеску, аж 42 роки пропрацював бухгалтером Верхньо-Петрівецького лісництва. За фахом він учитель математики, викладав у Верхньо-Петрівецькій школі після закінчення педінституту.

– Коли в лісництві з’явилася вакансія бухгалтера, то лісничий Вацлав Грабовський захотів, аби цю посаду зайняв мужчина, – розповідає Василь Емануїлович. – І от, мене переманили зі школи в лісництво. Це був 1971 рік. Рахував я на рахівниці та арифмометрі. А вже в кінці 80-х за 45 карбованців купив калькулятор. Після досягнення пенсійного віку працював ще 11 років. Керівник лісництва Микола Костюк теж захотів, щоб на зміну мені прийшов мужчина. І ним став Юрій Іванович Федорчак.

– Я ще зі шкільних років ходив у ліс на посадку. Згодом працював обрубником гілок. В лісництві працювали майстрами мої односельчани Петро Остафійчук і Василь Самушко. Це вплинуло на вибір професії. Я поступив у Сторожинецький лісовий коледж. Після закінчення – старший майстер Буденецького лісництва. Потім перевівся майстром у Верхньо-Петрівецьке лісництво, ближче додому. А коли звільнився Василь Емануїлович, то лісничий Микола Костюк запропонував мені посаду бухгалтера. І от, я працюю по сьогоднішній день.

Лісництво – одне з найбільших у лісгоспі. Його площа понад 6900 гектарів. Це 10 лісових обходів. Основні завдання бухгалтера: облік матеріальних цінностей та лісопродукції, нарахування зарплат. І з цим Юрій Іванович справляється. В 2017 році навчався на курсах підвищення кваліфікації в місті Боярка Київської області.

– Колектив у нас дружний. Є повне взаєморозуміння між працівниками. Ліс – це не цех заводу, де за кілька хвилин можна зібрати нараду, затребувати наряди та інші дані по виробничій діяльності. У нас велика територія, віддалені лісові обходи. Але все треба зробити вчасно, до звітної дати, – каже мій співрозмовник.

26 квітня Юрій Іванович відзначив своє 30-річчя. Працівники лісництва привітали його з молодецьким ювілеєм. До їхніх вітань приєдналися дружина Марія, дочки Марія та Христина.

Насамперед ми Господа благаєм,

Щоби беріг Тебе з роками,

І щоби довго-довго був Ти з нами.

Життєва доля вишита любистком,

Калиною і хрестиком доріг.

Зачудувався квітень і врочисто

Приніс вітання і на Твій поріг.

Чого ж Тобі, рідненький, побажати?

І що в дарунок, любий, принести?

Слів гарних можна цілий сніп нажати,

І кожне буде колосом цвісти.

Життя хай квітне, мов вишневий сад,

І кожен день усміхнено радіє,

А доля подарує зорепад

Здоров’я, миру, успіхів, надії...


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин