Наступна новина > < Попередня новина
18.05.2021 11:51 - давність новини: 36 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»

Колег-лісівників гостинно приймав лідер - Сокирянський лісгосп

Бессарабський край має унікальні лісові масиви, свої «секрети» ведення прогресивної лінії їх відтворення, омолодження та посадки нових. Власні фазанарії, обжиті дикими звірами вольєрні господарства, риборозведення – це ті дієві інструменти, якими вміло користуються наші практичні і досвідчені лісоводи.

Молоді, перспективні, знаючі керівники і спеціалісти ДП «Сокирянське лісове господарство» заявили про себе на всю Україну успішними результатами нововведень у кожному напрямі розвитку підприємства. Саме тому днями гостинно зустрічали колег – лісівників нашого краю.

Отримати новий досвід, проаналізувати, порівняти підходи і методи господарювання  приїхали днями керівники лісової галузі Чернівеччини до Сокирянського лісгоспу. Тут, де  все роблять по-господарськи, на високому професійному рівні, не бояться впроваджувати новітні технології, а головне -шанують своїх фахівців   Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства організувало перший, після більше ніж річної перерви, фаховий семінар на Сокирянщині.

Цілком закономірно, що долучились до роботи разом з лісівниками і керівники органів місцевого самоврядування - голова обласної ради Олексій БОЙКО та Сокирянський міський голова Василь КОЗАК, адже, ефективно працюючи у всіх регіонах краю, лісгоспи стабільно наповнюють місцеві скарбниці, ремонтують та розбудовують інфраструктуру, то ж представники влади також зацікавлені у їх стабільній роботі та розвитку. 

«У Сокирянському держлісгопі кожен працівник з великою відповідальністю ставиться до своєї ділянки роботи і до економічного розвитку господарства вцілому, відтак спільний результат роботи видно неозброєним оком. Підприємство  діє ефективно, на розвиток, може дозволити собі придбання високопродуктивної техніки. Сьогодні ми разом проаналізуємо їх досягнення, вивчимо практичний досвід, що допоможе іншим керівникам у організації роботи. Плануємо щомісяця проводити аналогічні заходи у підприємствах лісової галузі краю», - зазначив, розпочинаючи роботу семінару начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь ГОНЧАР.

Ознайомлення з господарською діяльністю сокирянців лісівники краю розпочали у масивах Кельменецького лісництва, тут ще у 2012 році висіяно ділянки горіха чорного. Про властивості цієї рослини,  особливості і перспективи її вирощування повідав колегам науковець,  доцент кафедри лісових культур і лісової селекції  Національного лісотехнічного університету України Олег ДАНЧУК.

Переваги механізованого догляду за лісовими насадженнями, розбудова інфраструктури для вирощування сіянців з закритою кореневою системою, оновлення парку спецтехніки вразили керівників лісогосподарських підприємств у Іванівецькому лісництві та Вашковецькому  лісопункті. Учасники зібрання з цікавістю  оглянули територію базисного розсадника, стали свідками спорудження там нової теплиці для вирощування лісових культур за прогресивною системою.

Голосний крик сирени пожежного автомобіля змусив учасників семінару оперативно змінити локацію - перебратись у дубовий гай Романковецького лісництва, де, тим часом, розгорталась учбова пожежа. Злагоджені дії продемонструвала відомча лісівнича пожежна команда спільно з бійцями цивільного захисту. В ході виявлення, локалізації та ліквідації учбового загорання були задіяні три автоцистерни спеціального призначення, дві з яких перебувають на постійному чергуванні у Сокирянському лісгоспі, щойно придбаний пожежний модуль підвищеної прохідності, тракторна техніка, квадрокоптер та інші засоби боротьби зі стихією, що знаходяться у розпорядженні підприємства.

З розмноженням тваринного світу та розвитком мисливського господарства на Сокирянщині лісоводів познайомили у Романковецькому та Ломачинецькому лісництвах. Фазани, благородні олені, козулі і дикі кабани розводять у цих структурних підрозділах господарства. Щороку сотні мисливських птахів, що викохані лісівниками, поповнюють популяцію місцевих масивів.

Відтак лісівники Сокирянщини намагаються створити комфортні умови для відпочинку та дозвілля туристів.  Саме у місцевих лісах збудовано найбільше рекреаційних пунктів, ще кілька незабаром будуть запущені в експлуатацію. Наповнена енергетикою добра і спокою територія Ломачинецького лісництва. Тут - унікальний відпочинковий комплекс – поряд з граціозно привабливими оленями та пишнохвостими павичами і довгошиїми страусами розміщені в тіні дубів ошатні альтанки та різьблені лави, дитячий майданчик зі штучним покриттям, апібудиночок, «музей лісу» та магазин «Лісовичок». Тут же виблискує ошатними формами кафе з літнею терасою, що вже за кілька днів прийме перших відвідувачів.

А у Сокирянському лісництві улюбленим місцем активного відпочинку вже встиг стати пейнтбольний майданчик. Мало не щодня тут організовують якісне дозвілля лісівники. І дорослі, і малі з захопленням бавляться на спеціально обладнаній території, розмальовуючи один одного різнокольоровою фарбою.

 «У наших лісівників і справді є чому повчитися – як сучасним методам господарювання, так і досягненням у покращенні якісного складу підпорядкованих їм масивів, їх упорядкуванню, розвитку, раціональному використанню, застосуванню новітніх технологій.
В деяких напрямах лісової діяльності Сокирянський лісгосп взагалі є «першопрохідцем». Так,  по суті, першим в області підприємство запровадило вирощування сіянців лісових культур методом закритої кореневої системи, яка позитивно впливає на ріст і захист рослин та економічно вигідна для лісгоспу, оскільки зникає потреба у висаджуванні великої кількості сіянців, надмірних затратах праці. У Ломачинецькому лісництві, теж єдиному місці в держлісфонді краю, вирощується експериментальна плантація павловнії,  за рахунок нової, сучасної техніки у лісгоспі майже повністю замінили ручну працю механізованою, а середня зарплатня вже багато місяців до ряду вища, ніж у інших аналогічних підприємствах», - зауважив директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр ЧЕБАН.

За словами учасників цього цікавого діалогу Сокирянщина дійсно впевнено утримує лідерські позиції щодо ведення господарської діяльності, примноження нашого величезного багатства – лісу. Тут кожен знає свою роль і функціоную, як вправний і надійний механізм єдиної повноцінної системи. Всі структурні підрозділи не на показ, а у звичному виробничому ритмі виконував свої щоденні обов’язки, призначення, відчувалось впевнена рука майстрів і досвід фахівців. До такого ефективного ритму прагнуть наблизитись у всіх лісгоспах краю. То ж подяки за знання, вміння, звучали, дружньо.  

Семінар об’єднав, ще більше згуртував керівників галузі краю, додав нових ідей, які впроваджуватимуться у лісгоспах Чернівеччини. А керівництво Сокирянського держлісгоспу звично опрацьовує нові можливості, приймає сміливі рішення на перспективу!


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин