25.10.2019 14:34 - давність новини: 252 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Красноїльські лісівники потурбувалися про зимову підгодівлю диких тварин

Мисливське господарство – це у першу чергу турбота про лісових звірів. Зокрема організація зимової підгодівлі.  
«Ми потурбувалися про заготівлю достатньої кількості різноманітних кормів для того, щоб допомогти диким тваринам пережити сніги і морози», – розповідає лісничий Красноїльського лісництва, заслужений лісівник України Микола Григорович Гринчук (на фото біля годівниці). 
Ведення мисливського господарства, охорону та збереження тваринного світу вже багато років забезпечує у лісництві єгер Василь Ілліч Герман (на фото).  
«Зимова підгодівля – це для нас святе. На належному рівні у мисливських угіддях нашого лісництва облаштували всю підгодівельну інфраструктуру: годівниці, солонці, майданчики для кормів, просто неба і з навісом, куди взимку навідуються лісові мешканці. Зараз викладаємо кукурудзу, дикий кабан вже нею годується», – зазначає Василь Ілліч. 
На лісових луках красноїльські лісівники протягом літа заготовили сіно, склали в копиці (на фото). Частину вже поклали у годівниці, що розташовані посеред лісу. Солонці заповнили вітамінізованою сіллю. У кормосховищах достатній запас качанів і зерна кукурудзи, кормових віників, зв’язаних з верхньої частини топінамбуру, гілок плодових кущів та дерев, лісових поживних трав. Плодами топінамбуру дикі кабани зможуть харчуватися безпосередньо на полі (на фото), спеціально для того підготовленому красноїльськими лісівниками.
«Ця зима буде для диких звірів особливо важкою, бо не вродив ні бук, ні дуб, а жолуді і букові горішки є високопоживним кормом для звірини, – розповідає головний мисливствознавець ДП «Сторожинецьке ЛГ» Сергій Іванович Чистов. – Тож природних кормів для диких тварин немає. Особливо сутужно буде дикому кабану. Він зможе пережити зиму тільки завдяки людям, завдяки підгодівлі. Тому користувачі мисливських угідь повинні забезпечити диких звірів кормами. Адже мисливські угіддя – це не тільки полювання, це найперше відповідальність перед природою і лісовими мешканцями».