Наступна новина > < Попередня новина
19.07.2021 12:29 - давність новини: 63 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Лісівники Чернівеччини розпочнуть оцифрування лісових доріг і збудують автошлях до «Паміру»

Проблеми розбудови мережі лісових доріг та їх належного утримання аналізували днями на Путильщині. Окрім головних інженерів, керівників гірських лісгоспів краю та заступника начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігоря ЧЕБАНА в робочій зустрічі взяли участь і науковці з Івано-Франківського науково-дослідного інституту.

Останні два роки, як проінформував присутніх завідувач сектору технічної політики та використання лісових ресурсів ЧОУЛМГ Олександр МОСКАЛЮК,  державні лісогосподарські підприємства, діяльність яких координується Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства,  значно наростили обсяги будівництва лісових доріг, збільшили витрати на їх належне утримання. Відтак лісівники краю роблять все необхідне не лише для забезпечення доступу спецтехніки у найвіддаленіші лісові масиви у разі виникнення пожеж, а й для розвитку туризму. Так, лише за перших шість місяців 2021 року  за кошти держлісгоспів відновлено та відремонтовано 64 кілометри лісових  шляхомагістралей. Найактивніше в цьому напрямку спрацювали фахівці Берегометського лісомисливського господарства, Чернівецького та Сторожинецького лісгоспів.

Втім, як зауважив заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор ЧЕБАН, лісогосподарські підприємства краю зобов’язані  налагодити цю важливу роботу,  застосовуючи сучасні технології та вже існуючий досвід. Тому вкрай необхідно забезпечити збір геокоординат лісових доріг, а також створити окрему базу даних і сервісу для паспортизації їх мережі. Виконання таких важливих робіт дозволить  якісно планувати та комплексно  розбудовувати гірські автошляхи спільно із зонами відпочинку, туристичними  маршрутами.   Найближчим часом лісівники Буковини  розпочнуть оцифрування мережі підвідомчих автошляхів. Причому Ігор Дмитрович наголосив, що для створення якісної і сучасної мережі гірських доріг необхідно налагодити тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Крім того, аналізуючи наявну мережу лісових доріг Путильщини,  одним з доручень, даних на нараді було конкретне завдання  керівнику ДП «Карпатський дреспецлісгосп АПК» Юрію ЧОРНЯКУ  - розпочати проєктування, відтак будівництво автошляху через перевал Джогул. Більше, ніж три з половиною кілометри якісного дорожнього полотна від Шепота до Верхнього Ялівця має бути облаштовано  відповідно до будівельних норм та стандартів та з урахуванням потреб лісового господарства, захисту довкілля та новітніх технологій, що  зробить значно доступнішим для туристів мега популярну  останнім часом  колишню радянську військову базу «Памір»  на вершині гори  Томнатик. 


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин