Наступна новина > < Попередня новина
02.04.2021 13:36 - давність новини: 16 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»

Лісівники отримали засоби протистояння правопорушникам

Ретельний медичний огляд, тривале оформлення належних дозволів та розпоряджень, чисельні навчання та інструктажі передували отриманню працівниками державної лісової охорони ДП «Сокирянське лісове господарство» зброї для службового використання.

І ось вчергове попередивши про належне носіння, використання та зберігання засобу, що слугуватиме, в першу чергу, для захисту, директор підприємства Олександр ЧЕБАН вручив 9 пістолетів «Форт – 17Р» Вінницького виробництва та набої до них. Відтак отримали право використовувати під час виконання професійних обов’язків зброю всі лісничі підприємства, працівники лісового відділу, головний лісничий та директор лісгоспу.

Нагадаємо, що законодавець прирівняв державну лісову охорону до правоохоронного органу та наділив її повноваженнями безперешкодно обстежувати ліси,  незалежно від форми власності,      перевіряти наявність  дозволів  та  інших  документів  на  використання лісових  ресурсів  та на  право полювання,  складати протоколи та розглядати
справи про адміністративні правопорушення, зупиняти на території лісового фонду  транспортні  засоби,      зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби та  зброю.

Під час патрулювання лісівниками закріплених територій, особливо вночі, нерідко виникають конфліктні ситуації. Правопорушники для уникнення покарання намагаються  покинути місце події, приховують свою зовнішність, ображають, принижують та погрожують лісівникам та їх сім’ям, рідше -скоюють напади на правоохоронців. На Сокирянщині добре пам’ятають колективні протиправні вчинки  під час минулорічного пожежонебезпечного періоду в урочищі «Вишневе», де попри всі законодавчі та фізичні заборони кілька молодиків псували державне майно та намагались проїхати власним транспортом до лісу. Відтак зброя нині стане своєрідним запобіжником протиправних вчинків. Крім того, - це додаткова відповідальність для лісівників, яка ще більше їх дисциплінуватиме.

Нині на озброєнні лісівників Сокирянщини та Кельменеччини - пристрій для відстрілу патронів, споряджених метальним снарядами несмертельної дії «Форт – 17Р». Відповідно до інструкції застосовувати її ефективно і в той же час нелетально можливо на відстані до цілі від  3,5 до 10 метрів.

«Зброя – це величезна відповідальність. Ми тривалий час вивчали практику забезпечення та використання правоохоронними органами засобів для відстрілу гумових куль, зважували різні фактори. Готували працівників державної лісової охорони до цієї відповідальності. Зброя сама по собі не завдає шкоди, на жаль, причиною прикростей найчастіше є людина. Впевнений, що лісівник зі зброєю буде своєрідним авторитетом для всіх та пересторогою  до правопорушників», - зауважив директор  ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр ЧЕБАН.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин