Наступна новина > < Попередня новина
15.09.2021 11:31 - давність новини: 30 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Петро КИРСТЮК. Газета «Відродження»

Лісничим пропрацював понад 30 років

Прадідівське коріння колишнього лісничого Буденецького лісництва Сторожинецького держлісгоспу Василя Карлійчука – в селі Кам’янка Глибоцького району.

Так уже вийшло, що його дід Василь опинився в селі Ропча поблизу Сторожинця, де вів своє господарство. Жили на окраїні села, біля лісу. Тож Василько змалку полюбив природу. Після школи почав свій трудовий шлях помічником верстатника в деревообробному цеху. Згодом був бригадиром, потім студентом лісового технікуму, з 1977 року – помічником лісничого Буденецького лісництва, а в 1986-му його призначили керівником цього лісництва. На цій посаді працював ще кілька років після досягнення пенсійного віку. Тепер веде домашнє господарство. Живе на окраїні Сторожинця. Утримує корову, свині та іншу живність. Для цього потрібно багато трудитись, обробляти поле, заготовляти корми тощо. А любов до землі та ґаздівства успадкував від батька.

За час роботи в лісництві висадив понад 300 га лісових культур. На 6-гектарній площі створив насадження з модрини європейської та ялиці дугласової. Зазвичай лісові культури висаджують навесні, та Василь Манолійович практикував осінні посадки. Господарська кмітливість підказала, що восени деревця краще приживаються, а весни бувають і посушливі. У лісгоспі дивувались: «У лісництвах тільки розпочали весняні посадки, а Карлійчук уже звітує. Ану, пошлем до нього перевірку». Та все до кожної сотки було посаджено.

Василь Манолійович завжди міг відстояти свою позицію. Казав правду в очі. Мені неодноразово доводилось бувати на профспілкових конференціях, нарадах і змаганнях вальників лісу в лісгоспі, де спілкувався з лісничим. Він був прямолінійним, висловлював критичні зауваження та свою незгоду по виробництву.

За сумлінну працю має багато грамот і подяк. Нагороджений Грамотою Кабінету міністрів, відмінник лісового господарства, делегат з’їздів лісничих у Києві та Москві; призер конкурсу кращих лісничих 2010 року (Київ).

Теплими словами згадує своїх колишніх директорів Олександра Гданського, Миколу Протащука та інших. А загалом працював з багатьма директорами і мав з ними порозуміння. Не кожному лісничому вдається пропрацювати на цій посаді понад 30 років.

З дружиною Лесею виховав прекрасних дітей: дочка Світлана – медик; син Віктор здобув юридичну освіту. Радують дідуся четверо внуків.

15 вересня Василь Манолійович відзначатиме свій 70-річний ювілей. До численних привітань друзів, колишніх колег по роботі приєднуюсь і я, автор цих рядків 

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин