20.12.2019 13:10 - давність новини: 196 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Лісовий форум озвучив проблеми лісогосподарського сектору економіки

Вчора, 19 грудня, головний лісничий ДП «Сторожинецьке ЛГ» Василь Костянтинович Романюк та голова первиннолї профспілкової організації нашого підприємства Василь Костянтинович Самушко взяли участь у форумі представників лісової галузі, який відбувся у Чернівецькій обласній державній адміністрації за ініціативи її голови Сергія Осачука та начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Гончара.
На заході були присутні спеціалісти ЧОУЛМГ та структурних підрозділів Чернівецької ОДА, керівники державних лісогосподарських підприємств краю та деревопереробного біізнесу, екологи, представники правоохоронних, фіскальних структур, громадські активісти.
Сергій Осачук запросив присутніх до конструктивного діалогу, наголосивши на вагомому значенні лісової галузі для нашої області. «Це значний потенціал для прориву Буковини, для її сталого соціально-економічного розвитку. Лише добрі господарі можуть перетворити безцінні лісові ресурси у прибуток, тому важливо почути ваші пропозиції». 
У центрі уваги зібрання традиційно опинилося обговорення виробничих проблем і пошук шляхів ефективної та взаємовигідної співпраці лісогосподарських та деревопереробних підприємств області.
Попри заклик керівника ОДА до виваженої розмови, окремі виступи деревопереробників краю вирізнялися суб’єктивізмом, незнанням спецтфіки ведення лісового господарства та формування ціни на лісозаготівельну продукцію, а відтак містили необгрунтовані закиди на адресу державних лісогосподарських підприємств та вимоги, які дисонують із засадами ведення бізнесу в умовах ринкової економіки. 
Лейтмотивом виступів переважної більшості керівників деревопереробних підприємств було звернення до виконавчої влади області домогтися від лісгоспів зменшення відпускних цін на лісоматеріали. На думку деревопереробників, найперше тих, що працюють на експорт, це дозволило б їм зменшити збитки, неминучі в умовах нинішнього падіння валютного курсу.  При цьому вони, також традиційно для таких зустрічей, не бажають враховувати проблеми лісівників. А саме зростаючі видатки державних лісогосподарських підприємств, у першу чергу через збільшення податкового навантаження, що неминуче позначається на собівартості лісоматеріалів.
Окрім того слід розуміти, що усі лісгоспи Буковини, будучи підприємствами дкржавної форми власності, давно працюють на засадах госпрозрахунку, вкладаючи левову частку своїх доходів у лісовідновлення, охорону лісів та догляд за ними (включно з природо-заповідними територіями) і не отримують від бюджету, державного чи місцевого рівня, жодних коштів на виконання виробничих завдань державницької ваги з утримання в належному стані державного лісового фонду.
«Наш сьогоднішній лісовий  форум ставить за мету знайти наймудріші рішення для усунення усіх перепон, які заважають розвиватися бюджетоутворюючим підприємствам краю – як у лісогосподарській галузі, так і у деревопереробній. Ми почули один від одного проблемні питання, над якими тепер будемо спільно працювати», - підсумував захід голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.