Наступна новина > < Попередня новина
28.10.2021 10:56 - давність новини: 36 дн. Категорія: Зелена країна, ЗМІ про нас
Автор:  Петро КИРСТЮК Газета «Відродження»

Люди, садіть ліси, – вони вам знадобляться

З 1 жовтня по 30 листопада, згідно указу президента від 7 червня цього року, в Україні проходить акція «Створюємо ліси разом».

До цієї справи долучилися всі області держави. В розмові з начальником Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василем Гончарем я дізнався, що цієї осені в підпорядкованих управлінню лісгоспах мають висадити 224 га нових лісів.

– Лісгоспи активно взялися за посадку як у рівнинних, так і гірських районах області ще на початку жовтня, – сказав Василь Борисович. – Ми поки що висаджуємо на сінокосах, які не використовуються; галявинах, уздовж доріг, на землях Держлісфонду. Об’єднані територіальні громади ще не визначились із самозалісненими земельними ділянками, де можна висаджувати нові ліси, а також з ділянками, непридатними для сільськогосподарського обробітку. Нам передали тільки 12 га у Сокирянському районі та 17 у Кельменецькому. Але я сподіваюсь, що згодом питання передачі лісгоспам невгіддя під заліснення буде вирішуватись.

 

Минулого тижня в Глибоцькому держспецлісгоспі посадили в Тереблечанському лісництві, на лісовому обході Федора Постевки, в 46-му кварталі, виділ 28-й, 0,9 га лісу.

– Садивний матеріал вирощували в лісорозсаднику. Це дуб звичайний, клен-явір, ясен, – каже головний лісничий Василь Стрілак. – Висаджували з участю працівників лісової охорони лісгоспу та сезонних робітників. Ми ще в серпні направили листи ОТГ з проханням передати ділянки під заліснення. Відповідь отримали тільки від двох. Тарашанська ОТГ повідомила, що непридатних земель, невгіддя та самозаліснених ділянок на території ОТГ немає. А Кам’янецька ОТГ у листі від 2 вересня за №2168 повідомила, що порядок використання таких ділянок має бути встановлений окремим законом, і в передачі відмовила.

 

Сторожинецький держспецлісгосп в рамках акції «Створюємо ліси разом» має висадити ліс на площі 2,8 га. Про це сказав мені в розмові директор спецлісгоспу Володимир Крупчак:

– Маємо всі можливості, фахівців і посадковий матеріал для висадки нових лісів на непридатних для сільгоспобробітку землях. Але ОТГ відмовили нам у передачі таких земель. А поки що висадили 1 га лісових культур у Жадівському лісництві після суцільної рубки. Висаджували ялицю білу і дуб черешковий. У посадці взяли участь лісова охорона, працівники лісгоспу та небайдужі жителі села.

 

Як повідомили мені в ОУЛМГ, станом на 27 жовтня роботи по посадці проведено на площі 95,7 га. Висаджено 535 тисяч штук саджанців, з них – 269 тисяч хвойних.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин