Наступна новина > < Попередня новина
01.11.2021 16:36 - давність новини: 83 дн. Категорія: Зелена країна, Загальні новини
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Посади своє дерево, Буковинцю

В передостанній день жовтня відбулася загальнонаціональна толока в рамках програми "Зелена країна", ініційованої Президентом України. Захід був приурочений до масштабної акції посадки дерев, в яких взяли участь мільйоном людей за одну добу. Саме таким є глобальний проєкт "Greening of the Planet".

На Буковині цього дня  вийшли на посадку нових лісів колективи 11 держлісгоспів, координованих Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Загалом було висаджено майже 200 тисяч сіянців дерев різних порід.

Розпочав толоку разом з народними депутатами начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василь ГОНЧАР у Горішніх Шерівцях. Він  взяв участь в озелененні території нового навчального закладу. За дбайливого догляду школярів та педколективу ошатну територію прикрашатимуть віднині більше  ста декоративних дерев та кущів.

Відтак лісівники гуртом перебазувалися в Садгірське лісництво ДП "Чернівецький лісгосп", куди прибули для посадки нового лісу і депутати та працівники апарату Чернівецької  обласної ради на чолі з її керівником Олексієм БОЙКОМ. Толокою лісоводи, обласні обранці  засадили чималу площу колишнього сінокосу дубками, модриною та псевдотсугою тисолистою. Тут дали життя більше, ніж 3 тисячам нових дерев.

На території Сокирянського лісництва ДП «Сокирянське лісове господарство» відбулося урочисте відкриття екологічної стежки. Цей цікавий  об’єкт є продовженням  потужної просвітницької роботи місцевих лісівників. Стежка має вигляд облаштованого кільцевого пішого маршруту. Тут за кошти підприємства встановлені інформаційні стенди, лавки для відпочинку, декоративні годівниці для зимової підгодівлі звірів і птахів. Аби відвідувачі могли змістовно ознайомитися з представниками флори та фауни регіону, виготовлені інформаційні буклети-путівники.

Після урочистостостей толокою гості лісництва, серед яких були керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, вихованці  учнівського лісництва Романковецького ліцею та журналісти заклали дубовий гай на площі в два з половиною гектари. Тепер там зростають майже 9 тис. сіянців дуба звичайного.

Тим часом на Сторожинеччині до створення нових ділянок лісу в Лаурському лісництві долучилися представники Красноїльської селищної ради, активісти, лісоводи, члени їх сімей та небайдужі громадяни.  Учасники акції спільними зусиллями висадили на площі в один гектар близько 6 тис. сіянців хвойних та листяних порід.

Лісоводи  ДП «Новоселицьке держспецлісництво АПК» провели непросту посадку лісу неподалік населеного пункту Мамалига. Ділянка, яку доповнювали недостаючими знаходиться в прибережній смузі річки Прут, що розділяє  на цій ділянці  межі України та Румунії. Для перебування на території, що вже знаходиться за контрольно-слідовою смугою лісівники отримали дозвіл прикордонної служби, а всі роботи проводили під пильним наглядом «зелених беретів».

На лісовій галявині Клішковецького лісництва зустрілися небайдужі до майбутнього планети місцеві жителі,  лісівники ДП «Хотинський лісгосп» та вихованці Полянського шкільного лісництва. Навіть осінній холод та пронизливий вітер не змогли завадити їхньому щирому бажанню долучитися до важливої екологічної акції й власноруч висадити частинку нового лісу. Як розповів лісничий Клішківецького лісництва Віталій МЕЛЬНИК, на площі 4 гектари  посадили 14,5 тисячі  сіянців дуба звичайного.

На Путильщині примножували лісові масиви 30 жовтня відразу у двох  господарствах.  ДП "СЛАП "Карпатський держспецлісгосп" провів акцію в Шурдинському лісництві в урочищі Ріпень. Тут на підготовленій ділянці працювали представники державної лісової охорони лісництва спільно з працівниками апарату управління підприємства  на чолі з директором Юрієм ЧОРНЯКОМ.  Разом висаджено 1333 сіянців ялини. А фахівці Путильського держлісгоспу  заклали хвойні дерева на мальовничій території Яблуницького лісництва.

Одним  словом, значні площі від рівнинних Сокирян до гірської Путили були заліснені за добу, як і передбачалося. Надалі лісоводи, громадські активісти, мешканці територіальних громад та члени шкільних лісництв доглядатимуть тендітні насадження, які з роками неодмінно виростуть могутніми деревами, будуть окрасу краю.

Між тим, акція "Створюємо ліси разом" продовжується і триватиме до 30 листопада. Тож кожен буковинець ще може долучитися до неї й посадити своє дерево.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин