Наступна новина > < Попередня новина
07.02.2020 15:44 - давність новини: 226 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Праліси Сторожинецького лісгоспу збагачують природно-заповідний фонд Буковини

Державне підприємство «Сторожинецьке ЛГ» направило відповідь на листа Чернівецької облдержадміністрації щодо наявності у своєму лісфонді цінних лісових комплексів, які можуть поповнити природно-заповідний фонд краю у відповідності до затвердженого місцевою виконавчою владою на найближчі два роки «Плану зі створення і розширення територій та об’єктів ПЗФ». 
Такими природними комплексами є праліси і старовікові ліси у гірських лісництвах Лаурське, Красноїльське, Гільчанське.    
«Спеціалісти лісового відділу нашого лісгоспу спільно з науковцями Чернівецького національного університету провели значну роботу з ідентифікації прадавніх лісових комплексів за затвердженою Міністерством екології методикою визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів, – розповідає інженер з лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ» Вадим Яковишин. – В результаті камеральних робіт з опрацювання матеріалів лісовпорядкування кожного нашого лісництва, а також на підставі даних польових досліджень, проведених безпосередньо на лісових ділянках, було визначено 391,2 гектари пралісів і квазіпралісів у лісфонді лісгоспу за затвердженою Мінекології методикою». 
Список ділянок з виявленими віковими лісами засвідчили своїми підписами головний лісничий Сторожинецького ЛГ Василь Романюк, спеціаліст лісового відділу, кандидат сільськогосподарських наук Вадим Яковишин, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ, доктор біологічних наук, професор Ілля Чорней. Міністерство екології та природних ресурсів офіційно підтвердило належність лісових ділянок або їх частин до пралісів, квазіпралісів і природних лісів.
Частина з цих лісів вже перебуває у статусі заповідних, у складі існуючих об’єктів природно-заповідного фонду. Це ялицево-букові і буково-ялицеві насадження віком від 120 років і більше, антропогенний вплив на які був мінімальний або взагалі відсутній, де не проводились ніякі лісогосподарські заходи. 
У лісовому відділі Сторожинецького лісгоспу наголошують, що в результаті зарахування до ПЗФ визначених ділянок з пралісами і квазіпралісами, природно-заповідний фонд на території лісогосподарського підприємства збільшиться ще на 165,9 га.
«Сьогодні за матеріалами лісовпорядкування маємо 15,4 тисячі гектарів лісів природно-заповідного фонду, що становить 39% від території лісгоспу. Ще 2,2 тисячі гектарів лісфонду належать до категорії «репрезентативні ліси» за вимогами міжнародної лісової сертифікації, яку успішно пройшов наш лісгосп. В цих лісах також обмежена господарська діяльність заради відворення лісової фауни і  флори непорушними природними процессами», – розповідає Вадим Яковишин.
«Сміливо можна сказали, що ми ведемо екологічно орієнтоване лісове господарство, – зазначає заступник директора ДП «Сторожинецьке ЛГ» Олександр Красовський. – Тепер чекаємо офіційного присвоєння визначеним ділянкам статусу пралісової пам’ятки природи, внесення їх до складу об’єктів ПЗФ і отримання на них охоронних зобов’язань».  
 
ДОВІДКОВО
 
* Чернівецька область входить до п’ятірки областей з найбільшим показником природно-заповідного фонду – 110 тисяч гектарів, що становить 12,8% від її території. Це удвічі перевищує загально національний показник.  
 
* Пралісами, квазіпралісами та природними лісами називають ліси природного походження, що розвивалися за умов практично відсутнього господарського впливу людини, а тому вони збереженні у природному стані і відіграють велике значення для збереження лісового біорізноманіття.
В Україні такі ліси збереглися передусім в Карпатах.

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин