Наступна новина > < Попередня новина
01.04.2021 19:45 - давність новини: 17 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Проблеми жителів гірської місцевості вивчав Василь ГОНЧАР

Начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь ГОНЧАР провів особистий прийом громадян на Путильщині. Про це він повідомив на своїй сторінці у метежі Фесбук.

За словами Василя Борисовича, горяни мають чимало проблем, які роками не вирішувалися. У колишньої директорки школи Анастасії Несторяк у ніч з 20 на 21 серпня 2019 року згоріла хата, в якій мешкала з сином, невісткою та чотирьма внуками. Місцевий Держлісгосп допоміг жінці - виписав лісу 28,5 тис.грн. Виділив дошок на вікна і двері. За два роки будинок відбудували. Але кошти вичерпалися у Анастасії Дмитрівни, а ще треба зробити стелю, підлогу, провести електрику, встановити дві грубки. Просила посприяти, бо хоче до зими перейти жити у нову хату. Обговорили з нею, що потрібно в першу чергу. Гадаю, що я, колеги депутати, підприємці підключаться, щоб жінка відзначила входини ще цього року.Колишній голова районної ради Андрій Дутчак прийшов із проблемою, яка турбує сотні горян. Ще за радянських часів вони побудувалися на лісових угіддях. Але у 2008 році вийшла 610 постанова, яка забороняє це робити. Сьогодні власники будинків не можуть їх не продати, ні заповісти, бо вони нібито поза законом. Насправді вони стоять, а юридично їх немає. Та й землі для їх обслуговування немає.

Запропонував Андрію Дутчаку написати колективний лист на адресу обласної ради. Ми звернемося до уряду, підключимо наших депутатів. Гадаю, в такий спосіб можемо добитися, щоб таким домовласникам виділи бодай по 0,25 га землі для обслуговування господарств.Підприємець із Дихтинця Сергій Поленчук від імені колег поскаржився, що не може нормально працювати, розвивати бізнес, утримувати найманих працівників. Справа в тому, що один із недоброчесних підприємців на аукціонах штучно піднімає ціну на деревину. Конкурувати з ним ніхто не може. І то б нічого, але насправді він ліс не вибирає. Від цього страждають підприємці, лісгосп, не сплачуються податки. А що гірше, підприємство того "безнесмена" не зареєстроване в області. Отже він не сплачує тут податки, не бере участь у розвитку району. Відбулася продуктивна розмова з пошуку виходу із ситуації. І певні намітки вже зробили. Гадаю, проблему вирішимо, бо ситуація дуже прикра. Через такі дії однієї людини майже 100 підприємців згорнули свою діяльність.

 

 


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин