Наступна новина > < Попередня новина
15.04.2021 16:14 - давність новини: 34 дн. Категорія: ЗМІ про нас
Автор:  Анатолій ІСАК.

Стабільне виробництво – запорука зайнятості людей

В Держпідприємстві «Путильське лісове господарство» трудиться 315 працівників, середня зарплата яких понад 9 тисяч гривень

Трудова напруга в Державному підприємстві «Путильський лісгосп» не спадає цілий рік, однак з настанням теплих днів вона набирає додаткових обертів. Господарство підприємства чимале – 36,6 тисячі гектарів. З них найбільш продуктивні ліси 1-3 класів бонітету займають 99,2% площі, ліси 4-5 класів – 0,8%. У середньому за місяць лісівники заготовляють і переробляють переробляють півтора тисячі кубометрів лісу. Основна маса продукції путильчан – обрізний і необрізний пиломатеріал – імпортується в Угорщину, Румунію, Ізраїль, Туреччину, Ірак. Залежно від замовлення, то можуть бути сирі і сухі дошки. Підприємство має продуктивну сушку, де вироби набирають достатньої кондиції. Могли б імпортувати за кордон і дрова, однак з Путильщиною немає залізничного зв’язку, а возити їх автотранспортом до найближчої залізничної станції нерентабельно. Тому їх реалізують населення та об’єктам соціальної сфери.

Але лісівники дерева не тільки зносять, а й висаджують. Як лаконічно заявив директор ДП «Путильський лісгосп» Василь Слижук, скільки вирубують, стільки й саджають. Зокрема, торік здійснили посадку молодого лісу на площі 110,4 га при плані 106 га, здійснили доповнення та введення лісових культур на 205,8 гектара при плані 190. Лісівники використали 655 тис. штук посадкового матеріалу – сіянців смереки, ялиці, бука. Розсадники є практично у всіх лісництвах підприємства. Останнім часом почали практикувати модрину, яка швидко росте й стійка до всихання. Нинішнього року путильчани лише готуються до лісопосадки, оскільки на окремих гірських схилах ще лежить сніг.

На підприємстві неабияку увагу приділяють технічному переоснащенню. Там лісопильне обладнання постійно оновлюється. На озброєнні переробних цехів є лісопильні рами, стрічкопильні, багатопильні, торцювальні верстати, а ще сушильні камери для сушки пиломатеріалів з енергозберігаючою технологією опалення котла на відходах деревини. Стабільне виробництво – це запорука надійного місця зайнятості для сотень людей. А ще постійний дохід для багатьох гірських родин та можливість працювати, не виїжджаючи за кордон у пошуках заробітку. До слова, в Путильському лісгоспі трудиться 315 працівників, які зайняті в лісогосподарська діяльності, лісозаготівлі, переробці та охороні лісу. Торік середня зарплатня у них була 8100 гривень, цьогоріч її планується довести до 9,5 тисячі.

Роботи всім вистачить. Адже на балансі підприємства 205 кілометрів лісових доріг. Щорічно будується по 3-4 км нових доріг, відновлюється 9-12 км пошкоджених.

Незважаючи на певні труднощі, підприємство продовжує працювати над виконанням стратегічних завдань. Зокрема, над підвищенням продуктивності праці, виготовленням якісної і конкурентоспроможної продукції і, звісно, над відновленням лісових насаджень.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин