Наступна новина > < Попередня новина
21.07.2021 07:20 - давність новини: 16 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба ДП "Сторожинецьке лісове господарство"

Сторожинецькі ліси мають дбайливих господарів

Кожне з десяти лісництв Сторожинецького лісгоспу – унікальне і неповторне. Їх характеристики – цілком позитивні, колективи стабільні, лісові угіддя - багаті і доглянені. До того ж очолюють лісництва справжні професіонали. Їх справи десятки років красномовно свідчать про визнання і авторитет керівників.

Один із найцікавіших і найнеординарніших лісоводів  Строжинеччини опікується Верхньопетрівецьким структурним підрозділом, це  - Микола КОСТЮК. Ця добра і щира людина належно охороняє ліс, і й ретельно примножує його багатства, по-батьківськи піклуючись про кожного його мешканця, в той же час неохоче розповідає про здобутки, напрацювання. У діалозі з автором публікації скромно поділився такими спогадами: уродженець Глибоччини, Микола Георгійович  вже майже 30 років віддав своєму покликанню, його трудовий шлях цікавий та яскравий - довелось набиратись лісівничого досвіду ще юному спеціалісту навіть у непрохідних лісах Красноярського краю. Свого часу Микола КОСТЮК залишав лісове господарство, потім знову повертався, а ще мало хто з лісничих може похизуватись досвідом роботи на посаді директора великого лісомисливського підприємства. Нині у підпорядкуванні Миколи Георгійовича теж чимале  господарство загальною площею 6 960 гектарів.  

Лісівники і справді люди особливі. Щирі та привітні, попри нелегку працю без вихідних і за будь-якої погоди за вікном.

«Кожен сам обирає свою професію. На лісничого можна вивчитися, але стати ним може не кожен. Якщо не любиш ліс, не вмієш спілкуватися з природою, людьми, які тут працюють, то лісничим не будеш. У мене в родині не було лісівників. Однак, ким я маю стати,  обрав ще у дитинстві , — розповідає Микола Георгійович. — Народився і ріс я в селі Корчівці Глибоцького району. Навколо нашого села ріс густий ліс… То ми малими туди часто бігали, збирали гриби, ягоди, з лісниками весь час спілкувалися, допомагали їм… Тому навіть не вагався – вступив до Сторожинецького лісового технікуму»

Після завершення навчання Микола КОСТЮК разом ще з кількома ровесниками був відряджений… до Сибіру. Там   на берегах Єнісєю та Ангари він майже пів року у вкрай складних умовах аналізував  стан лісових масивів, результати та перспективи ведення лісового господарства. Потім - служба у збройних силах.

 Повернуся на Батьківщину Микола Георгійович лише у 1988 році, і відразу влаштувався на роботу у рідне Сторожинецьке лісове господарство. З того часу він пройшов шлях від учня техніка лісовода до директора Берегометського лісомисливського господарства.

«Пам’ятаєте, які складні були 90-ті. Довелось піти у бізнесмени, щоб забезпечити сім’ю. Здавалось вже назавжди покинув лісове господарство. Однак одного разу  колишній лісничий Андрій Євстафович ГАВЛЮК вмовив повернутись на роботу - вже в Верхньопетрівецьке лісництво. Спочатку я працював помічником, а вже згодом і лісничим», - доповни  Микола КОСТЮК.

Крім зразкового лісового господарства Микола Георгійович може пишатись ще й великою дружньою родиною – він щасливий батько чотирьох доньок та сина. Відтак нині у міцному сімейному  колі Микола КОСТЮК зустрічає молодий ювілей – 55 річчя.

Від адміністрації, трудового колективу та профспілкового комітету Сторожинецького лісового господарства  прийміть Миколо Георгійовичу  найщиріші вітання та  найкращі побажання з нагоди Вашого ювілейного Дня народження!  Сердечно бажаємо Вам міцного здоров’я та щастя,  радості та любові, благополуччя та достатку у Вашому домі, подальших успіхів у всіх починаннях та  довгих літ плідної праці. Хай Ваше життя буде багатим на світлі події та приємні несподіванки, доля буде щедрою на заслужену повагу і людську шану, а удача усміхається Вам на всіх життєвих дорогах.

З Днем народження!!!!


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин