Наступна новина > < Попередня новина
25.05.2021 13:12 - давність новини: 29 дн. Категорія: ЗМІ про нас
Автор:  Петро КИРСТЮК Газета «Відродження»

Трудова династія

Майстер лісу обходу №4 Жадівського лісництва Сторожинецького ДЛГ Петро Гуцуляк розпочав роботу в лісовій галузі 1991 року, коли Україна здобула незалежність.

Це, так би мовити, офіційно, бо перед тим допомагав батькові в лісі на різних роботах: збір насіння лісових порід, вирощування посадкового матеріалу в розсадниках, догляд за посадками, освітлення, прочистки… Батько пропрацював лісником майже 40 років – тож син добре опанував премудрості лісової справи. Практичні знання доповнив теоретичними в лісовому технікумі.

Його лісовий обхід має 260 га насаджень, які межують з селами Давидени, Мигове та Банилівським лісництвом. Через обхід проходить дорога, якою можна дістатись до Банилова-Підгірного. Це значно скорочує час і шлях, ніж їхати з Жадови через Сторожинець. Дорога хоча й лісова, проте в доброму стані.

– Приймав мене на роботу тодішній директор лісокомбінату Василь Воробчук, а лісничим був Омелян Попович, – розповідає майстер.

– Дивись, Петре, не підводь батька, – казав Василь Дмитрович. – я його добре знаю. Він сумлінно трудився – і ти так працюй, щоб не стидно було перед ним. І не забувай, що ліс – державний. Це національне багатство. Не спокушайся на дармові гроші, бо, якщо будуть порушення або зловживання, я не подивлюсь на заслуги батька і буду діяти згідно закону.

Отак і пройшло 30 років роботи. Щодня в лісі – і в дощ, і в спеку.

– За ці роки я висадив близько 70 га лісових культур. Найбільше прийшлось на 2013 рік – 15 га. Проводили й суцільні санітарні рубки, бо всихали ялинники. Ліси мішані: ялиця біла, ялина, бук, дуб, клен, явір, липа. У низинах: вільха чорна, ясен. Такі насадження краще ростуть, безпечніші в протипожежному відношенні.

Останнім часом практикуємо відновлення природним шляхом. Та чи інша порода сама собі вибирає сусіда. Ми ж повинні вчасно вибракувати малоцінні породи дерев: осику, граб, березу та інші.

Слава Богу, що йшли дощі – і піднялась трав’яниста рослинність, бо весною спалюють суху траву – і недалеко до біди. В минулому році біля села Банилів я запримітив, що на полі горіла суха трава. А поруч ліс. Загасив полум’я самотужки. Через тиждень на тому самому місці знову горіла трава, але на більшій площі. Я негайно зв’язався з лісничим, викликали пожежників, повідомили дирекцію лісгоспу і кілька годин гасили пожежу. Шкоди ліс не зазнав, вигоріло лиш кілька десятків квадратних метрів сухої трави на узліссі.

28 травня Петрові Миколайовичу виповнюється славних 55 років. Тож бажаємо йому міцного здоров’я, натхненної самовідданої праці по розмноженню зелених багатств краю.

 


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин