Наступна новина > < Попередня новина
18.12.2021 10:22 - давність новини: 36 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Василь КЕРСТЮК, "Відродження"

У лісовій галузі випадкові люди не працюють

Дитинство Романа Морараша проходило на окраїні села Ропча, що межує зі Сторожинцем

З юних років він пізнавав природу: слухав пташиний спів, босоніж бігав уранці по росяній траві, збирав гриби, ягоди; випасав худобу. Мабуть, це і вплинуло на вибір професії.

Закінчив лісний технікум, а до цього навчався в Київській спортивній школі-інтернаті (спеціалізація футбол). Два сезони відіграв у першості вищої ліги Молдови за футбольний клуб «Олімпія» Бєльці. Добрим словом згадує тренера Федора Медведя, який грав за збірну СССР і за футбольний клуб «Динамо» Київ.

З 2000 року Роман працює в Гільчанському лісництві. Не раз доводилось їхати велосипедом з Банилова-Підгірного до Сторожинця. Працював майстром, а потім – лісничим. Закінчив Львівський лісотехнічний університет, здобувши спеціальність «Лісове господарство». А потім навчався там же ще раз, але вже за спеціальністю «Облік і аудит».

Мені багато разів доводилось бувати в Гільчанському лісництві, а найбільше в місцині Стайки. Тут, на обході майстра Івана Гнатюка, є мисливський будиночок і каплиця.

Роман розказував мені багато про минуле місцини Стайки, показував, де були господарства горян, яких виселили.

Свого часу тут була чимала церква, та совєти наприкінці 40-х років її розібрали, а місцеве населення вислали на Сибір. Однак горяни та їхні нащадки з інших міст і сіл щорічно 2 серпня приїжджають сюди на храмове свято і вшановують своїх предків, які спочивають на кладовищі.

Про місцину Стайки і те, що тут відбувалося в кінці 40-х років минулого століття, наша газета вже повідомляла.

Вперше я приїхав на Стайки 15 років тому. Разом з Романом Григоровичем і знімальною групою телеканалу ТВА ми добиралися сюди вузькою стежиною посеред лісу.

Згодом за ініціативою та допомогою лісничого Романа Морараша та лісівників до каплиці проклали дорогу – тож тепер туди можна проїхати і легковими іномарками. Лісівники зробили капітальний ремонт каплиці, перекрили жерстю, яка виблискує на кілька кілометрів. На храмове і великі свята тут править службу протоієрей Петро Черепюк із Чернівецько-Кіцманської єпархії Православної Церкви України.

Нині Роман Григорович працює майстром на обході №5 у місцині Гільча. Часто телефонує мені, обговорюємо публікації газети «Відродження», зокрема щодо проблем лісової галузі.

Побували ми разом з ним і на екскурсіях у старообрядницькому Свято-Успенському соборі села Біла Криниця та в Старововчинецькому краєзнавчому музейному комплексі імені Івана Касіяновича Топала.

А ще мій колега – завзятий мисливець. Був делегатом з’їзду мисливців у місті Ужгород. Та, як він каже, справа не в здобичі, а в відпочинку.

– Подивишся на косулю або на диких качок чи голубів, замилуєшся красою – і рушниця сама опускається до землі.

Роман – добрий господарник, люблячий чоловік і батько. З дружиною Любою виховують двох донечок – Аню та Вероніку.

12 грудня Роман Морараш відзначив своє 45-річчя. З Днем народження його привітали батьки, рідні, друзі та колеги по роботі.

Божого благословення Вам, Романе Григоровичу, міцного здоров’я, мирного неба і всіляких гараздів.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин