Наступна новина > < Попередня новина
18.11.2021 10:59 - давність новини: 14 дн.
Автор:  Пресслужба Чернівецького ОУЛМГ

Вагомі пропозиції лісоводів взяті до уваги.

Днями на Буковині відбувся науковий семінар з питань охорони праці, під час якого фахівці Державного агентства лісових ресурсів України, Державної служби України з питань праці спільно опрацьовували проєкт Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників лісового господарства та лісової помисливості. Базою для роботи аналітиків став Чернівецький лісгосп.

Незабаром  чинні «Правила  охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості», затверджені наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці ще у 2005 році,  замінить кардинально новий документ, що враховуватиме  як головні положення відповідних Міжнародних стандартів, з охорони праці, так і  багаторічний досвід і напрацювання вітчизняних фахівців. Відтак на фінальному етапі підготовки проєкту Мінімальних вимог розглянуті всі без виключення пропозиції та зауваження, що надійшли від фахівців лісового господарства і деревообробної галузі.

Мінімальні вимоги  щодо безпеки та здоров’я працівників лісового господарства та лісової помисливості мають встановити параметри створення роботодавцями безпечних і нешкідливих умов праці у лісовій галузі, раціонального використання працівниками засобів праці, організації навчання лісоводів  і залучення їх до вирішення питань охорони праці, регулювання взаємовідносин з охорони праці між підприємствами у разі залучення до виконання робіт працівників інших структур.

Відтак впродовж двох днів лісоводи та фахівці органів Держпраці  аналізували нормативно–правові акти з питань охорони праці у лісовій галузі, що діють у країнах Європи, та розглянули можливості їх імплементації у законодавство України, вивчили фактори, що впливають на сучасний стан охорони праці у лісгоспах. Спілкувались посадовці та науковці і з виробничниками – колегіально члени семінару ознайомились з безпечним виконанням робіт на лісосіці у одному з лісництв Чернівецького лісгоспу, заслухали звіт фахівців підприємства про дотримання правил та організацію безпечних умов праці.

«Наразі ми з колегами підійшли до завершального етапу формування проєкту Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників лісового господарства та лісової промисловості. Позаду - копітка багатомісячна робота. Новий нормативний документ стане набагато функціональнішим за попередній, адже він формувався не науковцями, а безпосередньо виробничниками. Всі, без виключення, фахівці лісової галузі могли надати свої пропозиції. І їх, до речі, було чимало. Впевнений, що впровадження і обов’язкове дотримання нових правил та норм допоможе зробити працю в лісі безпечнішою», - зазначив головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства України Андрій          МУСІЙОВСЬКИЙ.


Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин