Наступна новина > < Попередня новина
25.10.2019 13:40 - давність новини: 330 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Вирощені в касетах сіянці модрини демонструють високу енергію росту

Запроваджений два роки тому в Чудейському лісництві метод вирощування модрини в касетах зі спеціальною ґрунтовою сумішшю довів свою ефективність при перенесенні сіянців з теплиць у відкритий грунт розсадників чи безпосередньо на лісові ділянки. 
«Ми переконалися на практиці, що вирощувати сіянці в касетах вигідно як у фінансовому плані, так і для забезпечення високої якості посадкового матеріалу, а це є гарантією зростання здорових лісових насаджень, – розповідає лісничий Чудейського лісництва Борис Ілліч Токарюк, з ініціативи якого у Сторожинецькому лісгоспі загалом з’явився посадковий матеріал в касетах. – Однорічні сіянці вже готові до висаджування. Новітній метод дозволяє максимально зберегти їх кореневу систему при пересаджуванні. Молоді деревця стійкі і здорові, мають високу енергію росту, післясадівні депресії їм не страшні. Приживленість набагато вища, аніж у лісових культур, створених звичним способом». 
Насіння модрини – дуже делікатне. Закладати його у касети – справа філігранна. Допомагають лісівникам висівати модрину, доглядати тендітні паростки в теплицях лісового розсадника, а потім доповнювати ними природні насадження учні шкільного лісництва, що діє при Чудейській загальноосвітній школі №1. 
Сертифіковане насіння модрини купували на Прикарпатті. «Сподіваємося, що незабаром матимемо своє насіння», – зауважує Борис Токарюк.  
За допомогою ефективної технології вирощування посадкового матеріалу у касетах лісівники Чудейського лісництва отримали за два роки 32 тисячі сіянців модрини. Частина з них вже зростає безпосередньо на лісових ділянках. 
«Загалом ми посадили модрину як доповнення до лісових культур у лісфонді нашого лісгоспу на території близько 600 гектарів. Вона добре приживається, стійка до спеки і посухи, сприяє формуванню гарних насаджень основних порід – бука, ялиці, дуба, – розповідає в.о. директора ДП «Сторожинецький лісгосп» Василь Костянтинович Романюк. 
 
ДОВІДКОВО: 
До модрини в Сторожинецькому лісгоспі ставляться з особливою пошаною та любов’ю.  
На території Чудейського лісництва є праліс модрини європейської з 200-літніми деревами висотою більше 50 метрів. Крони вікових модрин здіймаються вище усіх інших лісових порід. Унікальне насадження на площі у гектар визнано ботанічною пам’яткою природи місцевого значення, яке має історичну, естетичну та науково-лісівничу цінність саме як зразок корінного типу лісів Підгір’я.
 
На фото: 
1. В.о. директора ДП «Сторожинецький лісгосп» Василь Костянтинович Романюк (ліворуч) та лісничий Чудейського лісництва Борис Ілліч Токарюк оглядають сіянці модрини, посаджені за новою технологією (фото Миколи ПУГОВИЦІ). 
2. Борис Ілліч Токарюк у теплиці Чудейського лісництва.
3. Гості лісництва оглядають лісовий розсадник. 
 

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин