11.03.2020 12:52 - давність новини: 23 дн.
Автор:  Прес-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Закликаємо не знищувати першоцвіти

Ліси вкрили квітучі килими. На жаль, знищення перших весняних квітів стає бізнесом для тих, хто постачає з лісів на ринки і на місця стихійної торгівлі силу-силенну букетів з першоцвітів. 
Масовий неконтрольований збір підсніжників, крокусів, пролісків завдає непоправних втрат природі. Пригнічується їх насіннєве поновлення, руйнується ніжне коріння. Одна вирвана з цибулиною квітка – це втрата півсотні паростків, які могли б зрости у майбутньому. Місцезростання первоцвітів, де пройшлися пожадливі збирачі, перетворюється через людську безвідповідальність на пустку, причому назавжди. 
Цінні види первоцвітів занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо заборонений. За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, занесених до державної Червоної книги, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини.
Аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.      
Першоцвіти потрібно берегти і дякувати лісові за їхню красу. Тому нагадуємо правила поводження з прекрасними дарами наших лісів, щоб вберегти їх квіткове розмаїття. 

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин