31.07.2019 08:08 - давність новини: 301 дн.
Автор:  Перс-служба ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Запропоновані доповнення до нового закону про охорону праці підвищують виробничу безпеку

На базі ДП «Сторожинецьке ЛГ» відбулася розширена семінар-нарада фахівців служб з охорони праці лісгоспів всієї Буковини. Обговорювали проект Закону України «Про основи законодавства України з безпеки та гігієни праці».
Перший заступник начальника Держпраці у Чернівецькій області Іван Гордей також роз’яснив присутнім спеціалістам зміни у Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та виробничих аварій.
Перед тим у нашому лісгоспі на засіданні технічної наради керівники структурних підрозділів та лісничі внесли свої слушні пропозиції щодо доповнення змісту основного закону з виробничої безпеки, важливі для лісової галузі країни. Учасники зазначеної семінар-наради погодилися з необхідністю озвучити ці пропозиції на законодавчому рівні для внесення їх у нормативно-правовий документ при остаточній його редакції.
Зокрема, наголошували про доцільність підпорядкування служби безпеки та гігієни праці безпосередньо роботодавцю (директору). Головний інспектор, головний фахівець з безпеки та гігієни праці, згідно класифікатора професій, та провідні інженери з охорони праці за своєю посадою та зарплатою повинні бути прирівняні до керівників спеціалістів і спеціалістів виробничо-технічних служб. 
Спеціалісти служби з безпеки та гігієни праці при виявлені порушень з охорони праці повинні бути наділені правом видавати керівникам структурних підрозділів підприємства приписи, обов’язкові до виконання щодо усунення недоліків з охорони праці, отримувати від них необхідну інформацію, документи і пояснення. А також вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбаченого законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці; зупиняти роботу виробничих підрозділів, механізмів, устаткування, якщо вони створюють загрозу життю або здоров’ю працюючих. 
«Лісогосподарська галузь залишається серед найнебезпечніших за виробними ризиками. Адміністрація Сторожинецького лісгоспу постійно дбає про створення в усіх підрозділах належних умов праці, безпечних для здоров’я і життя працівників підприємства. Неухильне дотримання вимог нормативно-правових документів з охорони праці є обов’язковою умовою уникнення виробничого травматизму, збереження здоров’я і життя працівників», – наголосив провідний фахівець з охорони праці нашого лісгоспу Іван Лазоренко. 

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин