Наступна новина > < Попередня новина
25.11.2021 05:57 - давність новини: 59 дн. Категорія: Загальні новини
Автор:  Пресслужба

Збір лісового насіння

Одним із пріоритетних завдань лісорозведення та розвитку лісового господарства в цілому для лісівників ДП «Берегометське ЛМГ» є заготівля лісового насіння головних лісоутворюючих порід. Заготівля якісного насіння – основа здорового та продуктивного лісу в майбутньому.

Осінь – то гаряча пора для збору врожаю. Цьогорічна довготривала і тепла осінь дозволила лісівникам зібрати досить хороший врожай насіння. На сьогоднішній день працівники зібрали майже 600 кг лісового насіння Головною лісоутворюючою породою для лісомисливгоспу є ялиця біла, тому саме цього насіння зібрано 150 кг. Також було зібрано 390 кг дуб звичайного, 20 кг ялини європейської та по 1 кг модрини європейської і сосни звичайної. Як й кожного року, лісівникам прийшли на допомогу вихованці шкільних лісництв, зокрема Карапчівського, які активно збирали жолуді.
Процес збирання насіння не зовсім легкий, як здається на перший погляд. Ця клопітка праця вимагає від лісівників великих затрат часу та коштів. Зібрана якісна лісонасіннєва сировина є великою запорукою у майбутньому отримати високоякісний посадковий матеріал і виростити високопродуктивні лісові насадження. Отримане насіння буде передано лісництвам для висівання у розсадниках. Середній зразок по кожній породі відправлено на Закарпатську насіннєву лабораторію для визначення посівних якостей насіння, що характеризують його придатність до посіву. Обсяги заготівлі лісового насіння визначають, беручи до уваги забезпечення садіння лісу.

Останні новини


Меню новин


Категорії новин


Архів новин